Projekt „Malý nábytok s pridanou hodnotou“

Počas tvorivého a realizačného workshopu v Creative point a v dielňach FA STUBA vznikli výrobky študentov 5. a 6. ročníka architektúry v rámci predmetu Mobiliár interiéru, ktoré majú pridanú hodnotou vo sfére úžitkovosti, ergonómie, reflektovanie súčasného životného štýlu atď.

pozrieť vzniknuté výrobkyProjekt “Malý drevený prvok pre všetky zmysly”

Počas workshopu v Banskej Štiavnici vznikli výrobky študentov 3. ročníka dizajnu na predmete Aplikácia dreva v dizajne. Študenti za asistencie stolára sami prototypovali svoje návrhy. Cieľom bolo podčiarknuť vlastnosti dreva ako materiálu, ktorý výrazne oslovuje človeka.

pozrieť vzniknuté prototypyProjekt WOOD - WOOL

je projekt v spolupráci s firmou DEKOMA - dodávateľom čalúnnických poťahov. Témou bolo vytvoriť malý inteligentný nábytok v kombinácii masívneho dreva a prírodnej vlny. Študenti si sami prototypovali svoje výrobky za asistencie stolára vo fakultných dieľňach, v rámci voliteľného predmetu Mobiliár interiéru pod vedením Veroniky Kotradyovej a Dušana Kočlíka. Projekt vznikol pod záštitou a s podporou výskumného projektu APVV 0594-12 Interakcia človeka a dreva.

pozrieť výrobkypozrieť ako sa tvoriloDruhý život pre dub - Second life for oak

je projekt v spolupráci so slovenskou firmou Javorina- výrobcom nábytku z prírodného dreva. Študenti 4. ročníka Dizajnu výrobkov v rámci predmetu Aplikácia dreva v dizajne hľadali využitie odpadu z masívneho duba v podobe darčekových predmetov, pod vedením Veroniky Kotradyovej a Dušana Kočlíka. Projekt vznikol pod záštitou a s podporou výskumného projektu APVV 0594-12 Interakcia človeka a dreva.

pozrieť výrobky